Maker Kulübü

“Maker Kulübü”müzde  öğrencilerimiz, dünyada hızla yayılan Teknoloji ile "kendin yap" kültürünün birleşmesinden oluşan Maker Hareketini (Maker Movement) hem deneyimleyerek hem de İngilizcelerini pratikte kullanma fırsatı bularak öğreniyorlar.
Kulübün Amaçları

 

  • Maker Kulübümüzün amacı, bilişim alanında artık tüketen toplumdan üreten topluma geçmek ve öğrencilerimize küçük yaşta programlama mantığını ve programcılığı öğretmektir.
  • Kulüpte robotik,oyun programlama,mobil uygulama geliştirme,appinventor ile mobil uygulama geliştirme faaliyetleri uygulanmaktadır.
  • Scratch programını kullanarak kendi interaktif hikâyelerini, oyunlarını ve animasyonlarını kolaylıkla oluşturabilecek ve bunları web ortamında paylaşabileceklerdir.
  • Scratch ile bilgisayar programı yazmak için kodların bloklar halinde üst üste ve yan yana  bir araya getirilmesi gerekir. Çek-bırak özelliği sayesinde bu kodları bloklar haline getirmek çok kolaydır. Tasarımımızda ses, müzik, resim gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirerek kendi animasyonlarımızı, bilgisayar oyunlarımızı tasarlayabilir ya da interaktif hikâyeler anlatabiliriz.
  • Kulübümüzde öğrencilerimiz ileriye dönük çağımızın gereksinimlerinden biri olan programlama diline Scratch,Mblock,Tinkercad,Appinventor sayesinde eğlenerek giriş yapacaklar ve belki de bu sayede geleceğin bilgisayar bilimcisi olacaklardır.